Krajina příběhů - land artové setkávání v českosaském pohraničí

Ukončený

Trojlogo.PNG

logo-barevne-ve-formatu-jpg.JPG

Cílem projektu je další rozvíjení spolupráce a setkávání českých a německých obyvatel Euroregionu Nisa nad tématem vztahu ke krajině, péče o ní jako o dědictví minulých generací a které v budoucnu předají následné generaci. Jejím dílčím cílem je aktivity více zaměřit na děti a mládež. Projekt je podpořen z Evropského fondu pro regionální rozvoj z Programu spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2014-2020 v rámci Fondu malých projektů Euroregionu Nisa. Projekt se koná s finanční podporou Česko-německého fondu budoucnosti.

Aktivity v rámci projektu:

  • Otevřený workshop land-artistů v krajině zaniklých obcí Geoparku Ralsko - 22.5.-26.5. 2017 - společné tvoření na workshopech, exkurze po zaniklých obcích, vzájemné seznámení a představení různých přístupů k land artu.
  • Land-artový workshop pro české a německé školy v Jablonečku - zaniklé obci v Ralska - 22.5. a 8.6. 2017  
  • Festival Proměny 2017 - 27.5. 2017 - celodenní land artový festival, na kterém se představily výstupy z předešlých land artových workshopů dětí a dospělých, land artová procházka, dopolední exkurze po zaniklých obcích, jablečné slavnosti, hudba pod širým nebem, workshopy (stone balancing, land art, výtvarné dílny, po stopách historie ad.), prezentace audiopamětí a land artové filmy
  • Plánovací workshop v Žitavě - 27.9. 2017 - prezentace výsledků projektu a plánování další spolupráce. Setkání v Zittau se zapojenými lidmi, dobrovolníky, umělci, organizacemi a dalšími zájemci. 
  • Výstava a vernisáž - 9.10. 2017 - prezentace výsledků projektu v Liberci, promítání filmu z festivalu

Audiovizuální výstupy projektu:

Tiskové zprávy:

Kontaktní osoba projektu
Lenka Mrázová
+420 739 354 701
ředitelka
lenka.mrazova@geoparkralsko.cz
Finanční podpora

Projekt je podpořen Evropskou Unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj z Programu spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2014-2020 v rámci Fondu malých projektů Euroregionu Nisa.

Projekt je podpořen Česko-německým fondem budoucnosti.